Hala aluminiowa – szybko, tanio funkcjonalnie!

Hale aluminiowe firmy 4Tech stanowią atrakcyjną alternatywę dla budynków murowanych. Są lekkie, dzięki czemu nie wymagają czasochłonnego kopania głębokich i kosztownych fundamentów. Stwarzają możliwość rozbudowy nie tylko na etapie tworzenia hali, ale także w trakcie jej eksploatacji. Dzięki temu można powiększać ich kubaturę wraz z rozwojem produkcji czy magazynu.

Hale aluminiowe sąuniwersalne i mogą być eksploatowane sezonowo lub całorocznie. Ponadto, uwzględniając potrzeby klientów – dostosowujemy konstrukcję i wykorzystane materiały do przeznaczenia obiektu.

Lekkie hale namiotowe – zastosowanie

Hala aluminiowa jest lekką konstrukcją wznoszoną z wytrzymałego metalu o wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne i wpływ czynników zewnętrznych. Do jej największych atutów bez wątpienia możemy zaliczyć szybki czas realizacji projektu, uniwersalność oraz niskie koszty inwestycjiipóźniejszego utrzymania. Hale namiotowe aluminiowe mają wiele zastosowań – mogą pełnić funkcje pawilonów handlowych i wystawienniczych, magazynów, obiektów sportowych, przestrzeni eventowejoraz warsztatów. Doskonale sprawdzą się też jako sezonowe obiekty gastronomiczne, serwujące potrawy lokalne, catering czy też organizujące wesela na wolnym powietrzu.

Pokrycia ścienne i dachowe hali aluminiowej wykonywane są z tkanin poliestrowych renomowanych marek, takich jak Sakoplan, Sattler czy Mehler. Zadaszenie konkretnego obiektu uzależnione jest od preferencji inwestora – w naszej ofercie znajdują się hale aluminiowe z dachem jedno- lub dwuspadowym. Obiekty są skonstruowane tak, by nie było konieczności kopania fundamentów. Solidnezakotwiczenie do twardego podłoża konstrukcji pozwala zachować pełną stabilność, a ich użytkowanie jest bezpieczne. Jednym z atutów obiektu jest też możliwość jego szybkiego demontażu i przeniesienia doinnej lokalizacji. To przydatne rozwiązanie, jeśli zmienią się warunki dzierżawy terenu lub w danym regionie spadnie zapotrzebowanie na konkretne produkty.

Nowoczesne hale namiotowe aluminiowe na niepogodę

Dzięki swojej konstrukcjihala aluminiowa może być użytkowana sezonowo. Jej wnętrze nie wymaga wówczas ogrzewania, zapewniając jedynie schronienie przed deszczem, wiatrem czy niższymi temperaturami. Podczas wystaw i eventów wnętrze hali pozwala na tworzenie przytulnych stanowisk i ochronę mienia uczestników. Wystarczy zadbać o odpowiednie wyposażenie w stoły czy szafki z zamkiem. Na tym jednak nie kończą się możliwości wykorzystania naszych obiektów.

Hale aluminiowe całoroczne

Proponowane przez nas hale namiotowe mogą byćrównież obiektami całorocznymi. By mogły pełnić takie funkcje, niezbędne jest zadbanie o komfort termiczny we wnętrzach. By zwiększyć termoizolacyjnośćmetalowych konstrukcji, stosujemy podwójną plandekę w systemie nadmuchowym (Termo-Dach). Alternatywą dla Termo-Dachu jest pokrycie górnej części konstrukcji plandeką PCV. Ponadto każda hala aluminiowajest wyposażona w fartuch uszczelniający oraz bramę segmentową lub przesuwną.

Hale aluminiowe zależnie od potrzeb są przystosowane do ogrzewania specjalnym systemem grzewczym. Zależnie od wielkości pomieszczenia, mogą to być nagrzewnice olejowe, elektryczne, węglowe lub gazowe, a także nowoczesne promienniki podczerwieni. Dobór systemu grzewczego wymaga uwzględnienia kubatury hali oraz kosztów ewentualnych dodatkowych instalacji. Połączenie termoizolacji ścian, odpowiednio dobranego dachu i systemu ogrzewania sprawi, że hala aluminiowa będzie dorównywać poziomem komfortu cieplnego tradycyjnym budynkom murowanym.

Uniwersalność hal aluminiowych

Jednym z największych atutów, jakim wyróżniają się hale aluminiowe, jest ich uniwersalność. Technologia budowy takich obiektów została opracowana tak, by sprawdzać się w przypadku hali o każdych wymiarach i kubaturze. Dodatkowo halę można dalej rozbudowywać nawet wtedy, gdy jest już gotowa i od miesięcy eksploatowana. Dostawianie kolejnych segmentów obiektu w większości przypadków nie wymaga wyłączenia pozostałej części z użytku, zwłaszcza jeśli jest to część magazynowa. Z zastosowaniem tej samej technologii stawiamy niewielkie obiekty gospodarcze i ogromne hale rolnicze lub przemysłowe.

Hale aluminiowe skrojone na miarę Twoich potrzeb

Niezależnie od tego, czy chcesz stworzyć dużą przestrzeń, w której zorganizujesz targi branżowe, czy planujesz postawić na swojej działce niewielki warsztat, możesz mieć pewność, że lekkie hale namiotowe spełnią Twoje oczekiwania. Każda konstrukcja projektowana jest przez naszych inżynierów na podstawie indywidualnych wytycznych dostarczonych przez klienta. Ważnym etapem współpracy jest stworzenie szczegółowego planu, który pozwoli zaprojektować obiekt dostosowany do użytku w konkretnym przypadku. Co ważne, halę aluminiową można w każdym momencie zdemontować i przenieść w inne miejsce, rozbudować lub zmodyfikować. Zamówiona hala może mieć dowolne wymiary i kształt. Co ważne, swoje usługi świadczymy na terenie całej Europy. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferujemy również wynajem konstrukcji metalowych na atrakcyjnych warunkach.

Zaufaj specjalistom

Hale aluminiowe cieszą się coraz większą popularnością, co stanowi potwierdzenie zalet tego typu obiektów. By były bezpieczne, trwałe, niezawodne i spełniały oczekiwania ich właścicieli, muszą powstawać zgodnie ze sztuką budowlaną i na bazie sprawdzonych technologii. Dlatego wznoszenie takiego obiektu, bez względu na jego wielkość i przeznaczenie, warto powierzyć doświadczonemu wykonawcy.

Firma 4Tech od lat dostarcza przedsiębiorstwom i klientom indywidualnym kompleksowe rozwiązania z dziedziny budowy hal. Projektowane i wznoszone przez nas hale namiotowe aluminiowe są dopracowane w każdym calu (funkcjonalnym i estetycznym). Do ich produkcji wykorzystujemy wyłącznie atestowane materiały. Dzięki kadrze doświadczonych specjalistów, zaawansowanemu technologicznie parkowi maszynowemu, pasji i nieustannemu rozwojowi możemy poszczycić się pozycją lidera w branży. Najlepszym potwierdzeniem standardu naszych usług jest posiadany certyfikat jakości PN-EN ISO 3834-3:2007.

Doradzamy w wyborze wariantu hali aluminiowej

Jako znawcy tematyki i wieloletni praktycy mamy wiedzę, dzięki której możemy wspierać klientów w podejmowaniu właściwych decyzji. Rozbudowujesz firmę i potrzebny Ci magazyn? Dostałeś propozycję taniego zakupu dużej partii surowców, ale nie masz ich gdzie przechowywać? Chcesz rozszerzyć ofertę restauracji o catering i potrzebujesz odpowiedniego zaplecza? Skontaktuj się z nami. Specjaliści z 4Tech odpowiedzą na pytania i pomogą Ci na każdym etapie projektu. Możesz też poprosić o wycenę budowy, wypełniając formularz na naszej stronie.