Hala na słomę

hala na słomęHala na słomę w nowoczesnym gospodarstwie rolnym jest przestronnym obiektem o łukowej konstrukcji ze stali ocynkowanej. Nie wymaga fundamentowania, możesz więc postawić ją w dowolnym miejscu, bazując na projekcie, przygotowanym przez ekspertów z 4TECH. Hale namiotowe łukowe 4TECH służą nie tylko utrzymaniu odpowiedniej jakości słomy, siana, pasz i nawozów. Z powodzeniem możesz wykorzystać łukowe hale namiotowe do magazynowania płodów rolnych, przechowywania sprzętu rolniczego oraz maszyn w odpowiednio przygotowanych stanowiskach garażowych.

Słomę przechowuje się luzem lub prasowaną i wiązaną po omłocie w okrągłe, lub prostopadłościenne bele. Może być przechowywana na wolnym powietrzu w formie stogów lub stert przykrywanych folią, lub agrowłókniną, lecz znacznie łatwiej zachować jej właściwości na dłużej, magazynując ją w odpowiednio przystosowanych do tego halach na słomę. Tak przechowywaną słomę wykorzystuje się jako paszę i ściółkę dla zwierząt gospodarskich. Słoma jest także wykorzystywana jako nawóz organiczny. Kompostowanie słomy z organicznymi dodatkami zwilżającymi takimi jak gnojowica lub gnojówka pozwala produkować obornik. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, wybierając hale namiotowe łukowe do przechowywania m.in. słomy.

Hale namiotowe łukowe – magazynowanie słomy i zbóż

Hale namiotowe łukowe dla rolnictwa, produkowane i stawiane przez firmę 4TECH, wyróżniają się prostą i lekką konstrukcją ze stali zabezpieczonej przed korozją metodą ocynku ogniowego. Kotwienie łukowej hali na słomę przebiega szybko, niezależnie od rodzaju podłoża. Warto zwrócić uwagę na elastyczność modułowej konstrukcji, co gwarantuje możliwość dopasowania metrażu i proporcji powierzchni hali idealnie do Twoich potrzeb, które mogą się zmieniać wraz z porami roku. Hala na słomę i płody rolne 4TECH może zostać szybko rozbudowana i przeniesiona w dowolnie wybrane miejsce, czyniąc Twoje gospodarstwo ekonomicznym i funkcjonalnym. Łukowe hale namiotowe zapewniają optymalne i bezpieczne warunki przechowywania maszyn, sprzętu, płodów rolnych i słomy. Przede wszystkim hale namiotowe łukowe są wyborem relatywnie tanim, w porównaniu do obiektów murowanych. Sprawdź, czym jeszcze się wyróżniają.

Łukowe hale namiotowe dla rolnictwa

Uniwersalność, która wyróżnia łukowe hale namiotowe dla rolnictwa, przesądza o łatwości ich dostosowania do aktualnych potrzeb i wymagań technicznych. Wybierz odpowiednią wysokość i wielkość hali na słomę, szerokość bramy wjazdowej oraz zdecyduj o rozmieszczeniu najważniejszych elementów wyposażenia. Jeżeli nie musisz akurat przechowywać płodów rolnych i słomy, z powodzeniem wykorzystasz dodatkowe miejsce magazynowe jako garaż na maszyny i sprzęt rolniczy. Co ważne, nowoczesna hala na słomę do 300 metrów kwadratowych nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę. Wystarczy tylko zgłoszenie w starostwie powiatowym. Planując postawienie obiektu ponad 300-metrowego, należy wykonać projekt i uzyskać pozwolenie na budowę. Firma 4TECH jako doświadczony producent łukowych hal namiotowych, wesprze Cię w dopełnieniu wszystkich formalności. Opracujemy dla Ciebie projekt konstrukcyjny, szybko dostarczymy halę i rozpoczniemy montaż, dbając o zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa.

Nowoczesna hala na słomę – idealna dla rolnictwa

Nowoczesna hala na słomę umożliwia utrzymanie odpowiedniej temperatury i wilgotności powietrza. Dzięki temu przechowywanie wszelkich płodów rolnych wewnątrz hali jest proste i bezpieczne. Ogromne znaczenie mają takie elementy, jak dach pneumatyczny, szkielet z dopracowanych w najdrobniejszych szczegółach profili, ściany oporowe, twarda posadzka i szeroka brama. Każdy element hali zostaje indywidualnie dopasowany do specyfiki Twojego gospodarstwa rolnego, gwarantując komfort użytkowania na lata. Hale namiotowe łukowe to nowoczesna przestrzeń magazynowa, która powstaje z myślą o optymalnym wykorzystaniu każdego centymetra przygotowanej przestrzeni. Na etapie opracowywania projektu wspólnie dobieramy rodzaj oświetlenia i osprzętu wewnątrz, aby łukowe hale namiotowe służyły również jako miejsce do przechowywania maszyn rolniczych. Ponadto możesz zdecydować się na umieszczenie w hali namiotowej łukowej dodatkowych instalacji branżowych i technologicznych, w tym elektrycznej, kanalizacyjnej lub klimatyzacyjnej. Wyposażona w wentylatory i nagrzewnice hala na słomę może pełnić funkcję suszarni.

Znajdź idealną halę do Twojego gospodarstwa, korzystając z nowoczesnych konstrukcji dla rolnictwa od firmy 4TECH. Zaufaj wiedzy i doświadczeniu naszych doradców, optymalnie wykorzystując dostępne miejsce i dostosowując ją elastycznie do Twoich potrzeb. Wybierz hale namiotowe łukowe z 4TECH!