Magazyny namiotowe

magazyny namiotowe

Magazyny namiotowe to wielofunkcyjne hale namiotowe o konstrukcji aluminiowej lub stalowej, wyposażone w poszycia ścienne i dachowe, najczęściej wykonane z plandeki PVC o odpowiedniej gramaturze, blachy trapezowej lub płyty warstwowej. Namiotowe hale magazynowe różnią się zależnie od przeznaczenia. Zgodnie z Twoimi potrzebami oraz wymogami dotyczącymi magazynowanych produktów, urządzeń i maszyn, dopasujemy typ i materiał hali oraz użyte technologie tak, aby hala magazynowa namiotowa spełniała swoje funkcje, gwarantując wytrzymałość i komfort użytkowania na lata. W 4TECH projektujemy i montujemy hale magazynowe namiotowe dla przemysłu i rolnictwa, dostarczając prefabrykaty w systemie modułowym, co przyspiesza realizację inwestycji.

Hale magazynowe namiotowe – projekty i budowa

Decydując się na magazyn namiotowy, warto wiedzieć, że hale namiotowe magazynowe o lekkiej konstrukcji aluminiowej, wykorzystywane sezonowo, są obiektami nietrwale związanymi z podłożem, więc nie wymagają przygotowywania fundamentów. Wystarczy tylko odpowiednio utwardzić i wypoziomować grunt. W przypadku nieco cięższych i odpornych na wpływ zmiennej pogody, w tym mrozu i śniegu, namiotowych hal magazynowych o konstrukcji stalowej wykorzystywanych przez cały rok, solidny fundament może okazać się koniecznością. W wyborze odpowiedniego typu hali wesprą Cię eksperci z firmy 4TECH, która kompleksowo realizuje tego typu inwestycje. Przygotuj się zatem na dogłębną analizę potrzeb, na które ma odpowiadać magazyn namiotowy, przygotowanie projektu, wraz z dopilnowaniem dopełnienia formalności i pozwoleń, produkcję prefabrykatów, transport gotowych elementów na plac budowy oraz montaż hali namiotowej magazynowej.

Namiotowe hale magazynowe składają się z dwóch głównych elementów: konstrukcji oraz poszycia. Mocuje się je do podłoża za pomocą szpilek lub kotew mechanicznych. Namioty magazynowe są obiektami samonośnymi i nie mają wewnętrznych podpór, co oznacza, że możesz w pełni i dowolnie wykorzystać miejsce w środku. Wybierz kształt i rodzaj dachu (łukowy, jedno-, dwu- lub wielospadowy), typ bramy (np. rolowaną, segmentową lub rozsuwaną) oraz dodatkowe instalacje techniczne i branżowe, w tym np. klimatyzację i ogrzewanie. Zaprojektuj i wybuduj idealny magazyn namiotowy pod okiem ekspertów 4TECH, znajdując modele hali dopasowane do specyfiki Twojej działalności.

Namiotowe hale magazynowe – zastosowanie

W jakich branżach sprawdzą się doskonałe namiotowe hale magazynowe? Dla przemysłu polecamy hale namiotowe magazynowe jako mobilne przestrzenie produkcyjne lub do przechowywania maszyn i urządzeń. Magazyny namiotowe dla rolnictwa to z kolei doskonała alternatywa dla murowanych budynków gospodarczych. Namiotowe hale magazynowe są wykorzystywane do przechowywania materiałów sypkich, płodów rolnych oraz maszyn rolniczych. Możliwości konstrukcyjne pozwalają także na używanie hali namiotowej jako magazynu wysokiego składowania, maksymalizując potencjał dostępnej powierzchni. W handlu hale namiotowe magazynowe znajdują zastosowanie sezonowo, w pobliżu marketów budowlanych i ogólnobranżowych, gdzie eksponowane i składowane są m.in. produkty i sprzęty ogrodnicze. Magazyny namiotowe mogą także pełnić funkcję mobilnych przechowalni sprzętu ciężkiego dla firm, np. budowlanych. Powierzchnie magazynowe są szczególnie potrzebne w dynamicznie rozwijającej się branży e-commerce. Aby dostosować hale magazynowe namiotowe do specyfiki handlu elektronicznego, wystarczy dobrać odpowiednie materiały konstrukcyjne i technologie, w czym pomogą eksperci z 4TECH. Magazyn namiotowy jest konstrukcją modułową, dzięki czemu szybko dopasujemy Twoją halę do zmieniającego się otoczenia biznesowego lub pory roku.

Namioty magazynowe – producent i wykonawca

Co wyróżnia nowoczesne namioty magazynowe? Producent i wykonawca w jednym – firma 4TECH – kładzie nacisk na szybkość montażu oraz brak ograniczeń powierzchniowych, co przekłada się na niemal nieograniczone możliwości eksploatacji, cenione m.in. w logistyce i transporcie. Hala magazynowa namiotowa pozwala połączyć miejsce składowania ze strefą przeładunkową, łatwo ją przenieść lub rozbudować o kolejne segmenty i wyposażyć w niezbędne instalacje branżowe, zaplecze socjalne oraz konstrukcje przyspieszające i automatyzujące pracę. Namioty magazynowe cieszą się ogromną popularnością właśnie ze względu na uniwersalność zastosowań. Do korzyści płynących z wyboru hali namiotowej magazynowej, warto dodać jeszcze niski koszt realizacji inwestycji. W parze z wieloma funkcjonalnościami i wieloma niekonwencjonalnymi elementami w zagospodarowaniu dostępnego miejsca i przy maksymalnym wykorzystaniu potencjału, magazyny namiotowe nie mają sobie równych wśród budynków murowanych. Znajdź swój sposób na namiot, magazyn lub halę i rozwiń skrzydła z 4TECH!