Wiaty przemysłowe

Wiata stalowa przemysłowaPrzechowywanie różnych materiałów czy maszyn często wymaga zapewnienia im ochrony przed szkodliwym działaniem czynników środowiskowych. Przykładem może być składowanie drewna, paliwa do parku maszyn czy workowanego cementu – nie są to materiały odporne na wilgoć lub nadmierne nasłonecznienie. Do ochrony takich składów, a także floty samochodów firmowych czy maszyn rolniczych, nie są wymagane hale stalowe – ich rolę doskonale odegrają wiaty przemysłowe.

Wiaty przemysłowe – ekonomiczne zadaszenia

Konstrukcja wiaty przemysłowej charakteryzuje się prostotą i ograniczeniem do minimum zarówno materiałów, jak i elementów wyposażenia. W wielu zastosowaniach może ograniczać się jedynie do zadaszenia ustawionego na podporach, dzięki czemu zapewnia ochronę przed deszczem i słońcem. Jednocześnie jej cechą jest niski koszt wykonania, gdyż nie wymaga materiałów termoizolacyjnych czy montażu wentylacji i okien.

Zarówno koszt, jak i czas wykonania takiej wiaty przemysłowej, jest bardzo krótki. Niskie są też koszty utrzymania, gdyż konstrukcja nie wymaga remontów i jest dobrze chroniona przed korozją.

Wiaty przemysłowe zamykane – blaszaki

Potrzebujesz dużego, przestronnego pomieszczenia, w którym możesz zabezpieczyć materiały, maszyny czy narzędzia? 4Tech wykona i zaprojektuje dla Ciebie również wiaty przemysłowe wyposażone w ściany, drzwi i bramę. Takie konstrukcje doskonale sprawdzą się w roli:

  • magazynu części zamiennych,
  • narzędziowni,
  • warsztatu serwisowego,
  • myjni przemysłowej,
  • magazynu surowców i materiałów,
  • garażu firmowego,
  • hali produkcyjnej do wytwarzania galanterii betonowej,
  • lakierni.

Zalety wiat przemysłowych

Jedną z największych zalet wiat przemysłowych jest niski koszt ich budowy. Ze względu na ich przeznaczenie oraz lekką i ograniczoną do minimum konstrukcję nie wymagają specjalnego przygotowywania podłoża. Zazwyczaj jest ono jedynie utwardzone, znacznie rzadziej wykonuje się wylewkę betonową.

Wiaty stalowe powstają w bardzo krótkim czasie, co jest korzystne wtedy, gdy trzeba szybko zapewnić miejsce na nowe maszyny czy dostawę surowców. Dzięki nim można też w krótkim czasie rozszerzyć produkcję o nowy asortyment, podpisując intratny kontrakt.

Kolejnym atutem wiaty przemysłowej jest możliwość jej szybkiego demontażu i przewiezienia w inne miejsce. Takie rozwiązanie z pewnością docenią firmy budowlane, które realizują wielomiesięczne, a nawet wieloletnie inwestycje, przemieszczając się wraz ze sprzętem i pracownikami.

Wiaty przemysłowe można też rozbudowywać o kolejne segmenty, dzięki czemu zwiększa się ich powierzchnia użytkowa.

Wiaty przemysłowe z 4Tech – różne powierzchnie i zadaszenia

Firma 4Tech od wielu lat projektuje i wykonuje obiekty stalowe dla przemysłu, rolnictwa i innych branż. Budujemy obiekty o różnym przeznaczeniu i powierzchni dostosowanej do potrzeb klientów. Specjalnie zaprojektowane konstrukcje, w tym również wiaty przemysłowe, charakteryzują się tym, że powierzchnia pod dachem jest pozbawiona przeszkód. Pozwala na to specjalna forma dachu, który może być pokryty blachą trapezową lub plandeką PCV.

Budujemy wiaty zadaszonez jedną lub wieloma ścianami, zarówno te o małych wymiarach, jak i wielkopowierzchniowe, do których bez problemu można wstawić maszyny czy samochody o dużych gabarytach. Brak podpór umożliwia też wygodne manewrowanie wózkami widłowymi lub innymi środkami transportu wewnętrznego.

Konstruowane przez nas wiaty przemysłowe są doskonale zabezpieczone antykorozyjnie i malowane proszkowo na dowolny kolor z palety RAL. Dzięki temu są estetyczne i zapewniają wieloletnią trwałość.