Hala z blachy trapezowej

hala z blachy trapezowej

Hala z blachy trapezowej to świetny wybór, jeśli potrzebujesz dodatkowej przestrzeni magazynowo-produkcyjnej w branży przemysłowej. Duże hale z blachy trapezowej są oparte na konstrukcji szkieletowej, wykonanej z prefabrykatów stalowych ocynkowanych ogniowo, co zapewnia ochronę przed korozją i trwałość na długie lata. Blacha trapezowa jest z kolei rodzajem pokrycia elewacyjnego i dachowego, którego przetłoczenia mają kształt trapezu. Dzięki temu blacha jest sztywna i o wiele bardziej wytrzymała oraz odporna na wpływ czynników zewnętrznych, w tym na uszkodzenia mechaniczne. Na rynku dostępna jest przede wszystkim blacha trapezowa ocynkowana ogniowo ze stali o grubości rdzenia od 0,4 do 1,5 mm oraz blacha trapezowa alucynk, pokryta stopem aluminium i cynku z niewielkim dodatkiem krzemu, co zapewnia jeszcze lepsze właściwości, w tym wysoką odporność na korozję i zmiany temperatur.

Do najważniejszych zalet, którymi wyróżniają się hale z blachy trapezowej dla przemysłu, możemy zaliczyć niewielkie ograniczenia dotyczące powierzchni i kubatury, dzięki czemu z powodzeniem stworzysz magazyn wysokiego składowania z ogromnym potencjałem automatyzacji przepływu towarów, obniżając koszty magazynowania. Hala z blachy trapezowej w systemie modułowym jest szybka w montażu i mobilna, z łatwością poddaje się modyfikacjom oraz relokacji. Wyróżnia ją przy tym ograniczona izolacyjność termiczna i akustyczna. Pod okiem ekspertów 4TECH zaprojektujesz dodatkowe wyposażenie, przebieg szerokich dróg transportowych, doki załadunkowe i optymalnie rozlokowane pola odstawcze w magazynowej hali z blachy trapezowej dla przemysłu.

Hale z blachy trapezowej dla przemysłu – zastosowanie

Nowoczesne hale z blachy trapezowej są świetną alternatywą dla obiektów murowanych. Przy niższych kosztach budowy i eksploatacji, hale z blachy trapezowej spełniają te same funkcje, co hale murowane. Obudowę ścian z blachy trapezowej możemy zastosować zarówno w halach stalowych, jak i namiotowych, jeśli ich konstrukcja też jest ze stali. Hala z blachy trapezowej świetnie sprawdzi się do składowania maszyn rolniczych. Z jej zalet mogą skorzystać również właściciele warsztatów samochodowych i hangarów lotniczych. W odpowiednio zaprojektowanym i wykonanym obiekcie zmieszczą się awionetki, helikoptery, a nawet myśliwce. Maksymalizację potencjału firmy osiągniesz również, wykorzystując możliwości hal z blachy trapezowej w branży logistycznej. Lekkie, wytrzymałe, modułowe i mobilne konstrukcje są głównym elementem rozbudowanej sieci centrów logistycznych.

Hala z blachy trapezowej – projekt i budowa

Wzniesienie całorocznej hali z blachy trapezowej wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, choć nie ma konieczności wylewania stałych fundamentów. Wystarczy dobrze utwardzony i wypoziomowany grunt. Eksperci z 4TECH wesprą Cię w dopełnieniu wszelkich formalności. Projekt szkieletu hali z blachy trapezowej stworzymy, uwzględniając obciążenia statyczne i dynamiczne oraz specyficzne warunki w wybranej lokalizacji. Stawiamy hale z blachy trapezowej dla przemysłu od podstaw. Dostarczamy prefabrykaty, transportujemy elementy konstrukcyjne na plac budowy oraz montujemy ja na miejscu – szybko, sprawnie i bezproblemowo, abyś mógł korzystać z doskonale zaprojektowanej i bezpiecznej hali przemysłowej. Zastanawiasz się, ile kosztuje hala z blachy trapezowej? Cena projektu zależy od wielu czynników, w tym m.in. od gabarytów obiektu, rodzaju zastosowanych materiałów i dodatkowych elementów wyposażenia. Kompleksowa obsługa 4TECH obejmuje również montaż niezbędnych instalacji technicznych i branżowych. Odkryj potencjał współpracy z profesjonalistami. Wystarczy złożyć zapytanie ofertowe.