Blog2020-10-16T11:57:08+02:00
2603, 2021

Hala namiotowa – jaki podatek?

26 marca, 2021|

Hala namiotowa to specyficzna konstrukcja, co wywołuje wiele wątpliwości w kwestii jej opodatkowania. Czy należy się rozliczać tak jak za stawianie budynku? Może hala to budowla lub obiekt tymczasowy? Jaki podatek należy zapłacić, stawiając halę namiotową? Spróbujmy nieco rozjaśnić tę kwestię.

Hala namiotowa a Prawo budowlane

Kwestię podatków od nieruchomości określa w Polsce Prawo budowlane. Ustawy odnoszące się do tego tematu wyróżniają trzy rodzaje obiektów:

  • budynki,
  • […]

2603, 2021

Jak zabezpieczyć konstrukcje stalowe przed korozją?

26 marca, 2021|

Stal to stop żelaza z węglem, z kilkoma innymi dodatkami. Obecnie jest to jeden z głównych materiałów konstrukcyjnych wykorzystywanych do budowy konstrukcji nośnych budynków, ale również m.in. hal namiotowych. Choć jest to materiał niezwykle wytrzymały, w określonych warunkach może ulegać zniszczeniu. Największym zagrożeniem jest korozja, przed którą koniecznie trzeba chronić konstrukcje stalowe. Jak to robić?

Czym jest korozja?

Korozja to proces elektrochemiczny, a czasem chemiczny, […]

2603, 2021

Jak się przygotować do postawienia hali namiotowej?

26 marca, 2021|

Świadczymy kompleksowe usługi, przez co zamówienie u nas hali namiotowej skutkuje postawieniem gotowego obiektu we wskazanym miejscu, bez konieczności udziału innych podmiotów. Jednak w większości sytuacji niezbędne jest odpowiednie przygotowanie do postawienia hali namiotowej. Na czym powinno polegać?

Lokalizacja hali namiotowej

Przed decyzją o zakupie konkretnej hali namiotowej niezbędne jest znalezienie właściwej lokalizacji. Nie wystarczy jednak wykupić lub wynająć terenu i postawić tam gotowego obiektu. […]

2603, 2021

Hala namiotowa używana – czy to lepszy pomysł niż kupno nowej?

26 marca, 2021|

Hala namiotowa to często dobra alternatywa dla kupna czy wynajmu budynku. Coraz więcej przedsiębiorców zdaje sobie z tego sprawę. Decydując się na hale można wybrać z kilku możliwości. Kupno nowej konstrukcji i dostosowanie jej do potrzeb to pierwsze rozwiązanie. Drugim jest nabycie konstrukcji na rynku wtórnym. Warto również rozważyć wynajem hali namiotowej używanej. Która wychodzi zwycięsko z pojedynku używane kontra nowe? W […]

2603, 2021

Serwis, konserwacja i przeglądy hal namiotowych – jak często i w jaki sposób?

26 marca, 2021|

Każda konstrukcja wymaga stałej opieki konserwacyjnej i serwisowej po to, by wydłużyć jej żywotność. Jednak w przypadku hal namiotowych ta konieczność wynika również z innych kwestii. W poniższym artykule wyjaśniamy, dlaczego jest to tak ważne, aby pieczołowicie dbać o hale. Odpowiemy również na pytania dotyczące wymaganej częstotliwości przeprowadzania prac konserwacyjnych i serwisowych oraz przeglądów.

Hale namiotowe jako obiekty budowlane

W świetle prawa […]

1003, 2021

Jak otworzyć warsztat samochodowy?

10 marca, 2021|

Interesujesz się mechaniką pojazdów samochodowych i niejednokrotnie przyszło Ci na myśl, by założyć własny warsztat? To popularna forma zarabiania pieniędzy i zarazem zajęcie, które może dać Ci mnóstwo pozytywnych wrażeń. Sprawdź, jak to wszystko wygląda od strony formalnej.

Grunt to dobry pomysł

Własny warsztat samochodowy to dobre zajęcie przede wszystkim dla kogoś, kto nie tylko zna się na naprawie, konserwacji oraz przebudowie […]

Go to Top