Hale sportowe

hale sportowe

Hale sportowe to sezonowe lub całoroczne obiekty z solidną i wytrzymałą konstrukcją aluminiową, lub stalową, zabezpieczoną przed korozją metodą ocynku ogniowego. Poszycie hali sportowej mogą stanowić plandeka, blacha trapezowa lub płyta warstwowa, zależnie od Twoich potrzeb. Nowoczesne hale sportowe sprawdzają się doskonale jako trwałe zadaszenia obiektów sportowych, w tym boisk piłkarskich, kortów tenisowych, lodowisk oraz basenów. Spełniają wymagane normy o przepisy prawa, zapewniając komfort i bezpieczeństwo użytkowania na wiele lat. Lekkie hale sportowe nie wymagają trwałych fundamentów. System modułowy pozwala zaś na szybki i łatwy montaż, demontaż, przebudowę oraz przeniesienie hali w dowolnie wybrane miejsce. Hale sportowe 4TECH wyróżniają się wyglądem, stylem, jakością wykonania oraz indywidualnym charakterem, odpowiadając wszystkim Twoim oczekiwaniom. Sprawdź, jakie są rodzaje hal sportowych, jak wygląda proces budowy hali sportowej krok po kroku oraz ile kosztuje zadaszenie boiska.

Hale sportowe – rodzaje konstrukcji i ich zastosowanie

Lekkie hale sportowe są doskonałym wyborem, jeśli chcesz postawić kryte boisko piłkarskie, kort tenisowy, basen, lodowisko, a nawet ujeżdżalnię dla koni. Zadaszenia obiektów sportowych to jedna z wielu specjalności firmy 4TECH. Postaw na stabilną i wytrzymałą konstrukcję szkieletową z profili aluminiowych lub stalowych, które produkujemy w naszym zakładzie. Hale sportowe 4TECH najczęściej są zadaszone plandeką PVC od renomowanych producentów, o gramaturze od 650–680 do 900 g/m2. Materiał jest obustronnie lakierowany. Plandeka ma certyfikat trudnozapalności, zgodnie z normą EN 13501–1 oraz jest odporna na grzyby i mikroby. Projektując hale sportowe, zgrzewamy połączenia plandek indukcyjnie (nie za pomocą ciepłego powietrza), dzięki czemu poszycie jest odporne na rozerwanie. Co ważne, w plandece możemy wykonać zbrojone naświetla, które rozświetlą halę sportową naturalnym światłem.

Poszycie dachowe hali sportowej możemy wykonać również w technologii dmuchanej, co zapewnia odpowiednie warunki do trenowania przez cały rok. Termodach połączony z płytą warstwową na ścianach pozwala na efektywne ogrzewanie hali sportowej, jednocześnie niwelując efekt skraplania się pary wodnej wewnątrz obiektu. Niezbędnym elementem systemu jest pompa wtłaczająca powietrze oraz czujniki regulujące i utrzymujące odpowiednie ciśnienie wewnątrz dachu. Całoroczne i ocieplane hale sportowe 4TECH powstają wyłącznie z wysokiej jakości atestowanych materiałów.

Hale sportowe – projekty i budowa

Hale sportowe od 4TECH to gwarancja kompleksowej usługi – od analizy potrzeb, przez wykonanie projektu, stworzenie wszystkich elementów konstrukcyjnych, transport, aż po montaż i testy bezpieczeństwa. Wybudowanie hali sportowej o lekkiej konstrukcji szkieletowej jest przy tym znacznie tańsze i szybsze niż postawienie podobnego obiektu tradycyjnymi metodami. Oszczędzasz również na eksploatacji hali sportowej, zapewniając swobodne i komfortowe uprawianie wielu dyscyplin sportowych, niezależnie do pory roku. Co ważne, z budową całorocznej hali sportowej wiąże się dopełnienie kilku formalności, w czym zapewniamy wsparcie. Zadbamy wspólnie o uzyskanie warunków zabudowy lub planu zagospodarowania przestrzennego, opracowanie projektu budowlanego, uzyskanie pozwolenia na budowę, obecność kierownika budowy, prowadzącego dziennik budowy, nadzór inwestorski oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie obiektu.

Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia ekspertów z 4TECH, którzy niezależnie od wybranej dyscypliny, przygotują projekt hali sportowej i zrealizują go od podstaw, dostarczając sprawdzone, nowoczesne i bezpieczne obiekty. W cenę indywidualnie wycenianego zamówienia wchodzą: projekt, wykonanie, transport i montaż hali sportowej. Wycena budowy hali sportowej obejmuje zaś przede wszystkim: wymiary obiektu, rodzaj dachu oraz typ poszycia ścian.

Hale sportowe – zadaszenia obiektów sportowych

Nowoczesne zadaszenia obiektów sportowych to przede wszystkim hale stalowe, kratownicowe, hale pneumatyczne, balonowe oraz hale aluminiowe. Możliwość trenowania przez cały rok, mobilność i moduły, które pozwalają na idealne dostosowanie przestrzeni do Twoich potrzeb, zależnie od dyscypliny sportu i pory roku, sprawiają, że hale sportowe o konstrukcji szkieletowej są najlepszym wyborem.

Eksperci firmy 4TECH zaprojektują hale sportowe i zadaszenia obiektów sportowych, takich jak: lodowiska, boiska do piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, korty tenisowe oraz baseny. Do najważniejszych zalet hal sportowych 4TECH możemy zaliczyć: wysoką jakość zastosowanych elementów, dbałość o detale, stabilność konstrukcji i odporność na działanie czynników zewnętrznych, komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Sprawdzone elementy konstrukcyjne pozwalają na wykorzystanie całej kubatury hali, bez stosowania dodatkowych podpór i lin wewnątrz. Innowacyjne segmenty są łatwe w demontażu i modyfikacji. System modułowy pozwala również łączyć hale sportowe w dowolne konfiguracje, w tym piętrowe, rozbudowując je o kolejne nowe segmenty.

Hale sportowe – zadaszenia boisk i kortów tenisowych

Hale sportowe muszą spełniać nie tylko wymogi bezpieczeństwa, ale również – zależnie od dyscypliny – wymagają specjalnie przystosowanych miejsc, aby zapewnić odpowiednią przestrzeń, m.in. wysokość i rozpiętość, wolną od podpór i lin stężających. Do tego typu obiektów należą głównie kryte korty tenisowe oraz boiska piłkarskie – hale sportowe o lekkiej, ale wytrzymałej konstrukcji szkieletowej z dobranym odpowiednio poszyciem. Jako obiekty całoroczne, hale sportowe do tenisa i piłki nożnej wymagają wyższego posadowienia dachu, co umożliwia instalację oświetlenia i innych systemów w bezpiecznych i nienarażonych na uszkodzenia miejscach sufitu. Naturalnie rozproszone światło, systemy wentylacyjne, klimatyzacja oraz ogrzewanie, bez którego nie mogłyby odbywać się treningi oraz zawody w okresie jesienno-zimowym, należą do najważniejszych elementów wyposażenia hal sportowych, które bierzemy pod uwagę już na etapie projektowania.

Skorzystaj z doświadczenia ekspertów 4TECH, zlecając realizację inwestycji w hale sportowe i zadaszenia obiektów sportowych profesjonalistom. Odkryj potencjał konstrukcji szkieletowej, która doskonale sprawdza się w każdej sytuacji, zapewniając stabilność, wytrzymałość i bezpieczeństwo użytkowania obiektów sportowych tego typu.