Namioty produkcyjne

namioty produkcyjne

Nowoczesne, ekonomiczne i funkcjonalne namioty produkcyjne 4TECH dla przemysłu to konstrukcje, które przyniosą oszczędności i pomogą wykorzystać potencjał Twojego biznesu. Skorzystaj z wiedzy ekspertów, którzy przygotują dla Ciebie indywidualny projekt, idealnie dopasowując namiot produkcyjny do Twoich wymagań. Odkryj wysokiej jakości prefabrykaty aluminiowe i stalowe, z których łatwo zmontować namioty produkcyjne. Dzięki temu maksymalnie skracamy czas realizacji inwestycji i dostarczamy system modułowy, dzięki któremu dowolnie rozbudujesz namiot produkcyjny, jeśli zajdzie taka potrzeba. Lekkość konstrukcji pozwala na sprawną relokację i demontaż hali. Sprawdź, czym wyróżniają się namioty produkcyjne 4TECH, jak przebiega proces ich budowy oraz na co zwrócić uwagę, decydując się na postawienie namiotu produkcyjnego wyposażonego we wszystkie systemy i urządzenia niezbędne do produkcji.

Namiot produkcyjny – projekt i budowa

Namiot produkcyjny to parterowa hala, najczęściej jednonawowa, część zakładu produkcyjnego, w której odbywają się procesy związane z produkcją masową lub seryjną. Namiot produkcyjny jest wyposażony w specjalistyczne maszyny i wymaga dużej przestrzeni operacyjnej. Zależnie od potrzeb Twojego biznesu możesz zdecydować się na namiot produkcyjny z aluminium lub stali oraz na odpowiednie poszycie, np. plandekę o odpowiedniej gramaturze, blachę trapezową lub płyty warstwowe z rdzeniem z pianki poliuretanowej, które zapewnią odpowiednią izolację termiczną, jeśli chcesz korzystać z hali przez cały rok. Nową halę produkcyjną z namiotem będzie łączyć jedynie plandeka na dachu, co wynika z przepisów prawa budowlanego.

Budowa namiotu produkcyjnego zaczyna się od analizy Twoich potrzeb oraz sporządzenia projektu. Pod uwagę bierzemy przede wszystkim metraż i wysokość obiektu, lokalizację, typ konstrukcji i poszycia, liczbę oraz typ dodatkowych elementów wyposażenia, w tym m.in. drzwi, okien i bram. Jeśli zależy Ci na tym, aby w jak najkrótszym czasie otrzymać funkcjonalny obiekt, który nie będzie zbyt drogi, przyczyni się do rozwoju Twojego biznesu, mobilny, modułowy, łatwy w montażu namiot produkcyjny o konstrukcji szkieletowej to strzał w dziesiątkę. W cenie zlecenia otrzymasz wsparcie ekspertów na każdym etapie planowania inwestycji, projekt, produkcję prefabrykatów, transport elementów konstrukcyjnych na plac budowy oraz montaż namiotu produkcyjnego. Gotowy namiot produkcyjny możemy wyposażyć w niezbędne systemy oświetlenia, wentylacji, ogrzewania, klimatyzację, a nawet doki załadunkowe. Wspieramy również w dopełnieniu formalności. Wzniesienie całorocznego namiotu produkcyjnego wymaga uzyskania pozwolenia na budowę. W przypadku obiektów sezonowych, użytkowanych w jednym miejscu do 180 dni, wystarczy zgłoszenie budowy.

Namioty produkcyjne – konstrukcje i poszycia

Nowoczesne namioty produkcyjne wykonujemy z prefabrykatów aluminiowych lub stalowych, które różnią się przede wszystkim parametrami wytrzymałościowymi. Prefabrykaty to gotowe elementy konstrukcyjne, przygotowane do szybkiego montażu, aby oszczędzić Twój czas i zmaksymalizować wydajność naszej pracy. Namioty produkcyjne o konstrukcji szkieletowej z odpornego na korozję aluminium są lekkie i mobilne – doskonale sprawdzą się jako hale sezonowe. Namioty produkcyjne o konstrukcji stalowej zabezpieczone przed korozją metodą ocynku ogniowego, są wyjątkowo odporne na działanie zmiennej pogody, w tym silnego wiatru, deszczu, znacznych opadów śniegu (w tym na obciążenia śniegowe) i niskich temperatur. Właśnie dlatego świetnie sprawdzają się jako obiekty całoroczne.

Wybór odpowiedniego poszycia namiotu produkcyjnego zależy również w znacznej mierze od tego, czy będziesz użytkować obiekt sezonowo, czy całorocznie. Ma to oczywiście związek z zapewnieniem odpowiedniej izolacji termicznej gwarantującej komfort pracy oraz bezpieczeństwo przechowywanych produktów, urządzeń lub maszyn. Namioty produkcyjne plandekowe z obustronnie lakierowanego materiału PVC, odpornego na ataki grzybów i mikrobów oraz posiadającego certyfikat trudnozapalności są wyborem najtańszym, świetnie sprawdzają się w przypadku hal sezonowych, gwarantując przy tym skuteczną ochronę przed deszczem i wiatrem. Namioty produkcyjne o ścianach z blachy trapezowej zapewniają nieco trwalsze i stabilniejsze wykończenie oraz gwarantują efektywną osłonę przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, w tym przed uszkodzeniami mechanicznymi. Najtrwalsze, pozwalające na ogrzewanie obiektu zimą, jest wykonanie ścian namiotu produkcyjnego z płyty warstwowej.

Zleć projekt i wykonanie nowoczesnego namiotu produkcyjnego profesjonalistom. 4TECH – doświadczony producent namiotów produkcyjnych – zadba o szybkie, terminowe i bezproblemowe dostarczenie skutecznych namiotów produkcyjnych, które będą Ci służyć przez długie lata.