Wiaty warsztatowe

wiata warsztatowa Wysoka hala z płyt warstwowych Wiata warsztatowa jest najprostszą formą hali stalowej ograniczoną do zadaszenia i czterech ścian. Zależnie od typu warsztatu i wykonywanych w nim prac konstrukcja może być wyposażona w drzwi wejściowe lub bramę. Dzięki temu do wnętrza można np. wprowadzić samochód lub przechować maszynę rolniczą czy przemysłową o większych gabarytach. Minimalistyczna forma wiaty sprawia, że charakteryzuje się ona korzystną relacją kosztów wykonania i jakości oraz funkcjonalności.

Wiata warsztatowa – niski koszt i krótki czas budowy

Nasze wiaty warsztatowe sprawdzą się wszędzie tam, gdzie niezbędne jest postawienie w krótkim czasie i przy minimalnym nakładzie środków zamykanego obiektu z zadaszeniem i wjazdem. Proste konstrukcje wiat oraz możliwość wyboru tańszego pokrycia dachu z PCV sprawiają, że koszt wykonania takiego obiektu jest kilkakrotnie niższy niż budynku murowanego. Czas wykonania wiaty warsztatowej wraz z przygotowaniem terenu wynosi kilka miesięcy i zależy od czynników takich jak:

 • czas wykonania projektu,
 • formalności urzędowe,
 • powierzchnia wiaty warsztatowej,
 • rodzaj zadaszenia,
 • warunki gruntowe,
 • warunki pogodowe,
 • lokalizacja inwestycji.

Wiaty warsztatowe o dowolnej powierzchni z opcją rozbudowy

Jedną z zalet, jakimi wyróżniają się konstruowane przez nas wiaty warsztatowe, jest możliwość dowolnego konfigurowania ich wymiarów. Wykorzystywana przez nas technologia przypomina budowanie z klocków-modułów, które można kolejno dodawać aż do uzyskania pożądanegorozmiaru. Dzięki temu zlecona nam wiata może mieć kształt kwadratu lub prostokąta o dowolnej powierzchni.

Na tym jednak nie kończą się możliwości jej budowy. Jeśli po kilku miesiącach czy latach użytkowania okaże się, że powierzchnia warsztatu jest zbyt mała w stosunku do potrzeb, wówczas wiata warsztatowa może być powiększona o kolejne modułybez potrzeby ingerowania w dotychczasową konstrukcję.

Mobilne wiaty warsztatowe

Każda budowana przez 4Tech wiata warsztatowa jest przenośna. Pomimo konieczności odpowiedniego przygotowania gruntu i wykonania prostych fundamentów, obiekt bez problemu można rozebrać na częścibez jego uszkodzenia. Poszczególne elementy konstrukcji po przetransportowaniu w inne miejsce można z łatwością z powrotem zmontować.

Mobilność wiat warsztatowych jest przydatna w sytuacji, gdy obiekt stanowi część wyposażenia firmy budowlanej lub gdy na skutek rozbudowy przedsiębiorstwo przenosi się do nowej lokalizacji. Ponadto taka wiata może zostać sprzedana, gdy nie będzie już potrzebna (np. firma wybuduje stały murowany warsztat).

Wyposażenie wiat warsztatowych

Wiaty projektowane i budowane w 4Tech mogą mieć dodatkowe wyposażenie, dzięki któremu są bardziej funkcjonalne. Poza decydowaniem o powierzchni i kształcie obiektu, jedno- lub dwuspadowej konstrukcji dachu oraz jego pokryciu klient może też wybierać dodatkowe elementy wyposażenia. W stalowych i aluminiowych wiatach warsztatowych możemy zamontować:

 • okna,
 • drzwi wejściowe,
 • bramę przesuwną,
 • bramę segmentową,
 • bramę otwieraną ręcznie lub automatycznie,
 • orynnowanie,
 • świetlik dachowy.

Dodatkowo w obiekcie mogą być wykonane obróbki blacharskie, a wiatę pomalujemy proszkowo na dowolny kolor z palety RAL. Dzięki temu zyska estetyczny wygląd i dodatkowe zabezpieczenie antykorozyjne oraz wkomponuje się w przestrzeń kompleksu przemysłowego, serwisu rolniczego czy osiedla.

Oferta wiat warsztatowych 4Tech

Firma 4Tech specjalizuje się w projektowaniu i budowie konstrukcji stalowych i aluminiowych takich jak hale przemysłowe, pawilony handlowe czy namioty usługowe. Na koncie mamy wiele udanych realizacji zarówno w Polsce, jak i w innych krajach europejskich. Doświadczenie i wiedza, jaką zdobyliśmy w czasie pracy, wskazują nam różnorodność potrzeb i możliwości finansowych klientów.

Te i inne powody skłaniają nas do rozszerzenia oferty hal różnego typu o lżejsze konstrukcje przeznaczone na wiaty warsztatowe. Dzięki temu nasi klienci mogą zyskać nowy obiekt w znacznie krótszym czasie i przy minimalnym nakładzie finansowym. Do ich budowy stosujemy wyłącznie sprawdzone materiały wysokiej jakości, które są dodatkową gwarancją wieloletniego użytkowania obiektu.