Hale logistyczne

Hale stalowa - logistyczna

Logistyka jest dziedziną, bez której nie może funkcjonować przemysł ani handel. Obejmuje ona transport i magazynowanie towarów, a niekiedy także ich konfekcjonowanie. W usługach logistycznych specjalizują się firmy zewnętrzne, które zaspokajają potrzeby przedsiębiorstw w tym zakresie. Obsługa wielu podmiotów wymaga ogromnych przestrzeni niezbędnych do magazynowania i przeładunku towarów. Oferujemy hale logistyczne, które zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagających i największych centrów logistycznych.

Całoroczna hala logistyczna o dużej kubaturze

Hala logistyczna musi wyróżniać się dużą kubaturą oraz szerokim wjazdem, przez który można wprowadzić TIR. Tylko takie rozwiązanie sprawia, że towar jest szybko wyładowywany lub załadowywany bez ryzyka jego uszkodzenia czy zniszczenia na powietrzu. Rampa przeładunkowa zainstalowana wewnątrz hali pozwala też zaoszczędzić czas i ograniczyć środki transportu wewnętrznego do suwnicy lub wózka widłowego.

Hale logistyczne projektowane i budowane przez 4Tech nie tylko charakteryzują się przestronnością i otwartymi przestrzeniami wnętrz, ale są również wykonane z materiałów o wysokich parametrach termoizolacyjnych, dzięki czemu mogą być użytkowane przez cały rok. Wnętrze o dużej powierzchni i wysokości może być dowolnie zaaranżowane, zarówno na potrzeby przeładunku, jak i magazynowania czy konfekcjonowania.

Tanie w utrzymaniu hale logistyczne

Proponowane przez naszą firmę hale logistyczne są tanie w utrzymaniu, a to z kolei obniża koszty obsługi klientów. Obiekty wykonane z aluminium lub stali i wyposażone w ściany z płyt wypełnionych pianką poliuretanową mają bardzo staranne wykończenie powierzchni. Dzięki temu nie wymagają okresowych remontów, malowania czy zabezpieczeń antykorozyjnych. Te ostatnie ograniczają się jedynie do okazjonalnych prac naprawczych.

Niskie koszty utrzymania hal logistycznych wynikają też z trwałości materiałów. Pokrycie z PCV wytrzymuje kilkadziesiąt lat, a po zniszczeniu może być łatwo zdemontowane i zastąpione nowym. Ze względu na właściwości materiałów hale logistyczne można też łatwo ogrzać np. promiennikami podczerwieni, można też w prosty sposób utrzymać w nich odpowiednio niską temperaturę.

Dowolna powierzchnia i kubatura z możliwością dalszej rozbudowy

Hale logistyczne 4Tech mogą mieć nawet bardzo dużą powierzchnię bez stosowania w ich wnętrzu podpór dachowych. Jest to niezwykle istotne z uwagi na możliwość wprowadzania do środka samochodów ciężarowych. Nawet największy magazyn logistyczny może jednak okazać się zbyt mały, jeśli firma będzie się stale rozwijać. Receptą na to jest możliwość dalszej rozbudowy obiektu o kolejne moduły.

Niewielkie ograniczenia stwarza też rozbudowa hali w górę. Konstruowane przez nas obiekty mogą mieć wysokość kilkunastu metrów, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w roli magazynów wysokiego składu.

Prosty demontaż hali logistycznej z możliwością jej przeniesienia

Jednym z problemów, jakie stwarzają stałe budynki murowane, jest ich powiązanie z gruntem. W konsekwencji nie można ich przenieść, a jedyną metodą zwolnienia działki jest rozbiórka. Wiąże się ona z koniecznością uzyskania zezwoleń, przestrzegania procedur rozbiórkowych oraz utylizacją gruzu. Stalowe hale logistyczne nie tylko można szybko zdemontować bez naruszania struktury działki – są one przystosowane również do transportu i montażu w innej lokalizacji.

Dlaczego warto stawiać na nowoczesne hale logistyczne 4Tech?

Hala logistyczna wyróżnia się wieloma zaletami:

  • koszt jej budowy jest znacznie niższy niż obiektu murowanego,
  • czas budowy jest skrócony do kilku miesięcy,
  • nie wymaga trwałego łączenia z gruntem za pomocą fundamentów,
  • stawia niewielkie ograniczenia dotyczące powierzchni i kubatury,
  • może być rozbudowana już w okresie eksploatacji,
  • jest tania w utrzymaniu, trwała i nie wymaga częstych konserwacji,
  • po okresie eksploatacji może być rozebrana i zmontowana w innym miejscu (lub np. sprzedana),
  • zapewnia we wnętrzu dużą przestrzeń bez podpór dachowych,
  • jest przystosowana do całorocznej eksploatacji,
  • może być wyposażona w okna, drzwi i bramę wjazdową z automatycznym sterowaniem.

Projektant i producent hal logistycznych – 4Tech

Firma 4Tech specjalizuje się w projektowaniu i budowie hal stalowych, aluminiowych i namiotowych. Montujemy na nich różne pokrycia dachowe oraz ściany z PCV, blachy trapezowej oraz płyt wypełnionych pianką poliuretanową. Wszystkie nasze obiekty spełniają normy dotyczące bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej. Stosujemy wyłącznie najlepsze materiały i technologie, dzięki którym nasze hale zyskują wieloletnia trwałość. Budujemy zarówno małe namioty handlowo-usługowe, jak i przestronne hale logistyczne o dużej kubaturze lub obiekty przeznaczone dla rolnictwa.