Kurniki dla kur niosek

Budowa kurnika dla niosekStworzenie odpowiednich warunków dla kur niosek jest podstawą sukcesów hodowlanych. Niestety inwestycja w budynek murowany może pochłonąć wiele pieniędzy, obniżając opłacalność przedsięwzięcia i pozostawiając rolnika ze sporymi długami. W innowacyjnym gospodarstwie warto sięgnąć po równie nowoczesne rozwiązania, zastępując murowane kurniki dla niosek tańszymi i łatwiejszymi w utrzymaniu halami. Firma 4Tech konstruuje takie obiekty zarówno ze stali, jak i z aluminium, wyposażając je w różne typy ścian, dachów oraz dostosowując wyposażenie do potrzeb hodowli.

Hala namiotowa jako kurnik dla niosek

Hodowla niosek wymaga przede wszystkim zapewnienia ptakom odpowiedniej przestrzeni oraz warunków termicznych i oświetlenia. Hala stalowa lub aluminiowa wykonana przez naszych specjalistów doskonale sprawdzi się w tej roli, a jednocześnie będzie znacznie tańszą inwestycją. Kurniki dla kur niosek wymagają odpowiedniej temperatury w swoim wnętrzu. Dlatego do budowy takich obiektów wykorzystujemy materiały o wysokich parametrach termoizolacyjnych.

Ich uzupełnieniem może być odpowiednio zaprojektowany system grzewczy. W połączeniu z izolacją zagwarantowaną przez samą konstrukcję stworzy on bezpieczne warunki i ochroni ptaki przed wpływem warunków środowiskowych.

Kurnik dla kur niosek – kubatura i pokrycie dachu

Budowa kurnika dla kur niosek wymaga przede wszystkim określenia wielkości ptasiej populacji. Jest to podstawowe kryterium, jakim należy się kierować przy planowaniu wielkości obiektu. Wysokość ma tu nieco mniejsze znaczenie, dlatego można ją ograniczyć do minimum, dodatkowo zmniejszając koszty inwestycji.

Zaletą hal stalowych i aluminiowych jest możliwość ich rozbudowy już w okresie eksploatacji. Dlatego kurnik dla kur w takim obiekcie jest inwestycją przyszłościową. Jeśli hodowca postanowi rozszerzyć populację, wystarczy zlecić dobudowanie jednego lub kilku segmentów hali. Jednocześnie rezygnacja z hodowli nie pozostawia go z pustym, niewykorzystanym obiektem. Halę bowiem można sprzedać, zdemontować i przewieźć w inne miejsce.

Kurniki dla kur – budowa przez cały rok

Zainwestowanie w halę stalową lub aluminiową na potrzeby hodowli kur niosek ma jeszcze tę zaletę, że nie jest uzależnione od pory roku. Takie obiekty nie wymagają wylewania głębokich fundamentów i wykonywania prac murarskich. Dzięki temu ich montaż odbywa się bez przerw technologicznych – niezbędnych na wiązanie betonu. W efekcie znacznie skraca się czas wykonania obiektu, a prace można przeprowadzać bez względu na temperaturę powietrza.

Warto zaplanować inwestycję na ten okres w gospodarstwie, w którym hodowca ma najmniej pracy. Budowa kurnika dla kur zimą sprawi, że w porze zakładania hodowli obiekt będzie już gotowy i w pełni wyposażony.

Zalety kurnika dla niosek w hali namiotowej

Jeśli chcesz zainwestować w kurnik dla kur, budowa hali namiotowej przyniesie Ci wiele korzyści. Do najważniejszych z pewnością można zaliczyć:

 • bardzo krótki czas realizacji inwestycji,
 • możliwość postawienia hali na niemal każdym gruncie,
 • brak czasochłonnych prac murarskich,
 • szybki i prosty montaż oraz demontaż – bez uszkodzenia konstrukcji,
 • możliwość dopasowania powierzchni do potrzeb oraz jej dalszej rozbudowy,
 • koszt budowy wielokrotnie niższy niż obiektu murowanego,
 • dostępność dużej przestrzeni we wnętrzu bez problematycznych barier i podpór,
 • możliwość ogrzania wnętrza systemem grzewczym i ocieplenia ścian budynku,
 • możliwość wyposażenia w dowolny typ dachu z PCV, także o specjalnych funkcjach np. pneumatycznych,
 • możliwość dowolnego zaaranżowania wnętrza oraz wyposażenia w wentylację, oświetlenie, ścianki działowe,
 • instalacja dowolnej liczby drzwi, okien oraz bram (również zautomatyzowanych).

Kurnik dla kur – ceny hal namiotowych

Przygotowanie zaplecza do prowadzenia hodowli niosek wymaga sporych nakładów finansowych. Dlatego każda oszczędność może mieć duże znaczenie. Decydując się na halę namiotową, zyskujesz potrójnie:

 • mniej zapłacisz za materiały i wykonanie takiego obiektu,
 • koszt inwestycji będzie niższy – ze względu na krótszy czas jej realizacji (wynagrodzenie za roboczogodziny pracowników, wynajem sprzętu, oświetlenie placu budowy itp.),
 • po rezygnacji z prowadzenia hodowli możesz sprzedać halę i odzyskać część pieniędzy.

Jeśli zdecydujesz się na murowany kurnik dla kur, ceny materiałów z pewnością będą znacznie wyższe. Dodatkowo długi czas realizacji inwestycji też może przyczynić się do ich wzrostu, a w konsekwencji początkowa kalkulacja się nie sprawdzi. W przypadku hali namiotowej koszty jej wykonania ustalone na początku z przedstawicielem 4Tech pozostaną niezmienne aż do czasu zakończenia budowy.

Hale namiotowe nie tylko na kurniki dla kur

Proponowane przez nas stalowe i aluminiowe hale namiotowe doskonale sprawdzą się nie tylko w roli kurników. Trwałe, estetyczne i łatwe do zagospodarowania konstrukcje mogą pełnić funkcje innych budynków inwentarskich – w hodowli krów mlecznych, gęsi, kaczek, trzody chlewnej czy owiec. Hale są też praktycznymi magazynami paszy oraz innych płodów rolnych, przechowywanych na potrzeby gospodarstwa lub oczekujących na transport do skupu.

Budowa kurnika dla kur powinna być przemyślana pod każdym względem. Pod uwagę należy wziąć zarówno koszty, jak i funkcjonalność obiektu, możliwość jego wyposażenia oraz łatwość utrzymania i konserwacji. Hale stalowe mają tę zaletę, że nie wymagają częstych remontów, malowania ścian czy innych prac konserwacyjnych. Są też odporne na korozję, dlatego dbanie o nie ogranicza się do minimum. W przypadku ogromu pracy, jaki hodowca musi włożyć w utrzymanie fermy, z pewnością jest to bardzo korzystne.

4Tech od wielu lat konstruuje hale stalowe i aluminiowe przeznaczone na obiekty magazynowe, produkcyjne, gospodarcze, handlowe czy usługowe. Odbiorcami tych konstrukcji jest też rolnictwo. Dbamy o wysoką jakość naszych obiektów, wyposażając je w rynny i wykonując obróbki blacharskie. Stosujemy wyłącznie wysokiej jakości materiały i sprawdzone techniki montażu. O jakości naszych prac świadczy wielu zadowolonych klientów nie tylko w Polsce, ale w całej Europie.