Ujeżdżalnie koni

Jeździectwo to wymagający sport, do którego niezbędne jest odpowiednie zaplecze treningowe. Warunki atmosferyczne nie zawsze sprzyjają ćwiczeniom na otwartej przestrzeni, dlatego konieczne jest stworzenie odpowiedniej infrastruktury do jazdy całorocznej. Nasza firma specjalizuje się w tworzeniu nowoczesnych obiektów przystosowanych do trenowania koni. Hale wykonywane są przy pomocy nowoczesnej technologii i są dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Projektowanie i budowa hal namiotowych

Hale namiotowe 4TECH są znakomitą alternatywą dla tradycyjnych budynków murowanych, przeznaczonych pod ujeżdżalnie dla koni. Zapewniają możliwość treningu w każdych warunkach pogodowych, o każdej porze roku. Mogą być dowolnie rozbudowywane i doposażane, łatwo demontowane i składane w zależności od potrzeb Klienta. Wszystkie wymagania określamy w fazie początkowego projektowania, zapewniając kompleksowe rozwiązania gwarantujące funkcjonalność, bezpieczeństwo i odpowiednie warunki wewnątrz ujeżdżalni. Dobra ujeżdżalnia  zapewnia swobodę ruchu zwierzętom. Powinna być wykonana z materiałów wysokiej trwałości i przepuszczać znaczne ilości światła dziennego.

Ujeżdżalnie dla koni dopasowane do potrzeb

W przeciwieństwie do murowanych hal do jazdy konnej, nasze konstrukcje pozwalają na dowolną modyfikację. Już na podstawie opracowanego projektu ustalamy szczegóły dotyczące parametrów obiektu oraz jego dodatkowego wyposażenia. Dobieramy także najlepsze rozwiązania technologiczne oraz metody tworzenia budynku, uwzględniając przy tym warunki przestrzenne oraz lokalizację inwestycji. W zależności od potrzeb, kryte ujeżdżalnie mogą być rozbudowane o takie elementy jak:

 • oświetlenie,
 • bramy przesuwne o różnych wymiarach,
 • okna oraz stolarkę otworową w dowolnych miejscach konstrukcji,
 • wywietrzniki i system wentylacji,
 • podsufitki zapobiegające skraplaniu się wody,
 • wiaty dla koni i do przechowywania sprzętu jeździeckiego,
 • ścianki do podziału wnętrza na segmenty.

Nasze ujeżdżalnie dla koni mogą zostać w pełni spersonalizowanie nie tylko pod kątem użyteczności, ale także estetyki. Dzięki temu konstrukcje będą pasować do pozostałej zabudowy i uzupełniać ją wizualnie.

Funkcjonalne hale jeździeckie

Oferowane przez nas ujeżdżalnie koni to uniwersalne konstrukcje, które sprostają oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów. Sprawdzą się zarówno w obrębie prywatnych stadnin, jak i w przypadku profesjonalnych kompleksów do jazdy konnej. Obiekty mogą zostać wykonane w dowolnych wymiarach, dzięki czemu będą odpowiednie nawet do niewielkich przestrzeni. Hale dla koni nie są na stałe przytwierdzone do podłoża, co stwarza możliwość ich dowolnej modyfikacji i rozbudowy o dodatkowe segmenty. Ponadto wykonane są z lekkich, a zarazem wytrzymałych prefabrykatów, które w razie potrzeb można zdemontować i przenieść w inne miejsce.

Bezpieczna przestrzeń do jazdy konnej

Konstrukcja hal namiotowych charakteryzuje się ponadprzeciętną trwałością. Zarówno prefabrykaty, jak i obudowa produkowane są z najwyższej jakości materiałów. Cechuje je wysoka wytrzymałość na obciążenia oraz niekorzystne działanie czynników atmosferycznych. Ujeżdżalnia dla koni przeznaczona jest do całorocznego użytku, dlatego obfite opady śniegu czy deszczu, nie są w stanie naruszyć jej konstrukcji.

Nasze hale jeździeckie są budowane na szkielecie wykonanym z prefabrykatów stalowych lub aluminiowych. Profile są pokryte dodatkową warstwą ochronną, która zapobiega korozji. Konstrukcja jest solidna i stabilna, co gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa dla ludzi i zwierząt. Oznacza to, że treningi jeździeckie mogą się odbywać nawet przy niesprzyjających warunkach, takich jak silny wiatr czy gwałtowna burza.

Koszty montażu hal namiotowych

Projekt i budowa hal z prefabrykatów to tania alternatywa dla tradycyjnego budownictwa. Nie umniejsza to jednak ich jakości, gdyż konstrukcje spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa oraz wytrzymałości.

Na całkowity koszt inwestycji składa się wiele elementów, takich jak:

 • wielkość,
 • dodatkowe wyposażenie,
 • lokalizacja obiektu.

Ponadto kryta ujeżdżalnia może zostać rozbudowana i zmodyfikowana bez potrzeby przeznaczania na ten cel dużych nakładów finansowych.

Hale dla koni to ekonomiczne rozwiązanie nie tylko ze względu na budowę. Obiekty te generują także niskie koszty utrzymania, gdyż zapewniają doskonałą izolację termiczną. Nie trzeba więc dodatkowo dogrzewać obiektu ani montować klimatyzacji, co przekłada się na znaczne oszczędności. Ujeżdżalnie są również tanie w eksploatacji, łatwe w utrzymaniu i nie wymagają kosztownej konserwacji.

Namiotowe ujeżdżalnie dla koni – zalety

Posiadanie ujeżdżalni eliminuje stałe problemy z błotem, zalegającą wodą lub śniegiem, redukując ryzyko poślizgnięcia się konia i złapania ciężkiej kontuzji. W ciągu dnia w lecie, zachowując odpowiednią wentylację pomieszczenia – zwierzęta i ludzie chronieni są przed nadmiernym upałem. Wieczorami natomiast obiekt osłania przed złośliwymi owadami, które wdają się we znaki każdemu z nas.

Konstrukcje namiotowe ze względu na swoją funkcjonalność i niski koszt budowy i eksploatacji są coraz chętniej wybierane zamiast budynków murowanych. Za tę tendencję odpowiadają zalety przemawiające za montażem krytych ujeżdżalni. Są to:

 • szybka budowa – produkcja i montaż hali nie wymaga dużych nakładów czasu. Ponadto konstrukcję można postawić niezależnie od pory roku i od razu z niej korzystać,
 • minimum formalności – w przeciwieństwie do obiektów murowanych, ujeżdżalnie dla koni nie wymagają uzyskania pozwolenia na budowę,
 • uniwersalność – hale można zamontować w dowolnym miejscu. Konstrukcja nie jest na stałe przytwierdzona do gruntu, dlatego nie ma konieczności wylewania fundamentów. Nie trzeba także doprowadzać instalacji sanitarnej i pozostałych przyłączy.

Namiotowe hale jeździeckie to nowoczesne rozwiązanie z wieloma możliwościami konstrukcyjnymi. Sprawdzą się w szkółkach jeździeckich, kompleksach treningowych, ośrodkach hipoterapii, a także w prywatnych stadninach. Jeżeli potrzebna Ci nowoczesna i spersonalizowana ujeżdżalnia dla koni – skontaktuj się z nami.

Hala namiotowa - ujeżdżalnia dla koni
Hala namiotowa wnętrze ujeżdżalnia dla koni
Hala namiotowa dla koni
Hala namiotowa ujeżdżalnia
Hale namiotowa stalowa dla koni