podatek

Możliwość posiadania dodatkowej przestrzeni to niewątpliwy atut dla wielu przedsiębiorców. Nie musisz już zachodzić w głowę, skąd wziąć środki na budowę kolejnego magazynu. Sprawdź, co zyskasz dzięki budowie hali produkcyjnej całorocznej lub sezonowej. Znajdź dla siebie rozwiązanie optymalne, możliwie tanio i trwale!

Budowa hali produkcyjnej – czy jest potrzebne pozwolenie?

Jak w większości przypadków, odpowiedź również na to pytanie nie jest jednoznaczna, bowiem wiele zależy od przeznaczenia hali. Możesz potrzebować:

  • hali całorocznej,
  • hali sezonowej.

Jeśli prowadzisz działalność całoroczną, bez względu na porę roku czy okres remontowy, najlepszym rozwiązaniem będzie budowa hali produkcyjnej całorocznej. Tego rodzaju konstrukcja stawiana jest na okres dłuższy niż 180 dni, co wymaga uzyskania pozwolenia na budowę. Stosowny wniosek należy złożyć w starostwie powiatowym.

Gdy jednak Twoja działalność jest w dużej mierze uzależniona od konkretnego sezonu w roku, najprawdopodobniej nie będziesz chciał inwestować w murowaną halę produkcyjną, którą przez cały rok należy utrzymywać i opłacać. W tym przypadku zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie hala produkcyjna sezonowa, którą możesz wykorzystywać nie dłużej niż 180 dni bez pozwolenia na budowę. Hale sezonowe są łatwe w demontażu, można je także bez problemu transportować do innej lokalizacji.

O czym należy pamiętać podczas projektowania hali produkcyjnej?

Zanim Twoja hala powstanie, musisz przejść przez 3 etapy budowy, a mianowicie:

  • fazę projektowania,
  • fazę produkcji,
  • fazę montażu.

Z praktyki wiemy, że najwięcej czasu i środków pochłania faza projektowania. Aby stworzyć optymalną halę namiotową, konieczne jest dokładne określenie potrzeb i oczekiwań klienta. Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji. Na etapie projektu musisz uwzględnić:

  • metraż obiektu oraz jego wysokość,
  • lokalizację – dostęp do mediów oraz położenie geograficzne,
  • rodzaj konstrukcji oraz poszycia,
  • zastosowane ocieplenie,
  • liczbę wejść/wyjść oraz okien czy bram.

Wszystkie te czynniki mają niemały wpływ na koszt budowy hali produkcyjnej oraz przebieg dalszego etapu – produkcji. Montaż wieńczy dzieło – po zakończeniu tego etapu obiekt jest gotowy do użytku.

Która konstrukcja będzie najlepsza?

Zastanawia Cię rodzaj konstrukcji Twojej przyszłej hali produkcyjnej? Czym się kierować przy wyborze materiału wykonania obiektu? Hale produkcyjne wykonujemy z profili:

  • aluminiowych,
  • stalowych.

Czym się od siebie różnią? Konstrukcje stalowe charakteryzuje przede wszystkim trwałość oraz wytrzymałość na działanie niesprzyjających warunków atmosferycznych – nie straszny im deszcz czy marznące opady śniegu, a nawet działanie promieni słonecznych w upalny dzień. Konstrukcja poszycia dobrze znosi także obciążenia śniegiem, dlatego gdy zależy nam na konstrukcji całorocznej, najlepiej zdecydować się na stalowe hale produkcyjne.

W przypadku przeznaczenia sezonowego warto sięgnąć po aluminiowe profile, które odznaczają się mniejszym ciężarem oraz dużą wytrzymałością. Są także łatwe w montażu, co czyni je rozwiązaniem idealnym dla hal użytkowanych przez okres krótszy niż 180 dni.

Decydując się na konkretnego inwestora, któremu chcemy powierzyć budowę hal produkcyjnych, zawsze warto zweryfikować jakość wykorzystywanych materiałów oraz to, w jakim stopniu spełniają one wymogi norm technicznych. Wszystkie elementy konstrukcyjne powstają w naszym zakładzie, co przekłada się na najwyższą jakość oraz niezawodność i solidność wytworzonych prefabrykatów.

Hale modułowe – rozwiązanie idealne

Obecnie coraz większą popularnością cieszą się praktyczne rozwiązania w postaci hal modułowych. Ich konstrukcja pozwala na swobodne łączenie kolejnych elementów, w związku z czym nie musisz od razu inwestować większej kwoty w halę produkcyjną, która nie będzie w pełni wykorzystywana. W miarę rosnącego zapotrzebowania jesteś w stanie rozbudowywać obiekt o kolejne elementy konstrukcyjne, bez zakłócania pracy zakładu i do tego dużo mniejszym kosztem.

To rozwiązanie pozwala na uzasadnioną ekonomicznie adaptację przestrzeni do charakteru prowadzonej przez Ciebie działalności. Bez problemów możesz wyposażyć halę produkcyjną naszego wykonania w dodatkowe elementy (suwnice czy wsporniki).

Podczas tworzenia hali produkcyjnej wykorzystujemy nowoczesne rozwiązania technologiczne, które w znacznym stopniu wpływają na funkcjonalność oraz wydajność obiektu. Poniesione koszty z pewnością szybko zwrócą się w postaci mniejszych kosztów utrzymania i eksploatacji.

Zalety budowy hali produkcyjnej

Jeśli nadal zastanawiasz się, czy budowa hali produkcyjnej to dobry pomysł, poznaj zalety z posiadania własnej hali produkcyjnej i sprawdź, co możesz zyskać dzięki temu rozwiązaniu.

Hale produkcyjne charakteryzuje przede wszystkim:

  • Krótki czas budowy – konstrukcja stalowa czy aluminiowa wymaga mniejszego nakładu czasu w porównaniu z tradycyjną halą murowaną. Niewątpliwym atutem jest także możliwość budowy hali produkcyjnej bez względu na panujące warunki atmosferyczne (a więc o każdej porze roku). Po zakończonym montażu obiekt jest od razu gotowy do użytku.
  • Wytrzymałość – do produkcji wybierane są elementy oraz półfabrykaty pozyskiwane od sprawdzonych producentów i dostawców. Wykorzystujemy profile stalowe najwyższej jakości, dzięki czemu możemy zagwarantować wysoką odporność na działanie czynników zewnętrznych, środków chemicznych oraz rdzę i uszkodzenia mechaniczne.
  • Funkcjonalność – wyprodukowana przez nas hala produkcyjna może zostać całkowicie zdemontowana lub przeniesiona w inne miejsce. Zmieniasz lokalizację? Twoja hala produkcyjna przeniesie się wraz z Tobą! Obiekt wykonujemy zgodnie z Twoimi oczekiwaniami, wytycznymi oraz potrzebami; zyskujesz zatem w pełni spersonalizowaną konstrukcję dostosowaną do Ciebie, a także zawierającą niestandardowe rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne – to wszystko dzięki profesjonalnym doradcom, którzy wysłuchują potrzeb swoich klientów.