hala namiotowa - magazyn - z blachy o kolorze żółtym

Choć wydawać by się mogło, że obecny rynek obfituje w firmy dostarczające nam wszelkich możliwych dóbr i usług, to jednak wciąż okazuje się, że istnieją na nim nisze, które nie zaspokajają w pełni potrzeb konsumenta. I tutaj właśnie pojawia się pytanie, jak znaleźć pomysł na biznes? Rzetelna analiza rynku jest w tym momencie elementem kluczowym. Może się okazać, że zamysł, który od dawna kiełkował w naszych głowach, jest właśnie tym, który pozwoli nam zaspokoić potrzeby rozwijającej się gospodarki. Ważnym elementem w procesie produkcji dóbr i usług jest ich magazynowanie. Odpowiednie miejsce na składowanie wytworzonych towarów musi być uwzględnione w każdym biznesplanie. Nie wszystkie przedsiębiorstwa mają warunki do tego, aby zdecydować się na budowę własnych magazynów, dlatego szukają firm zewnętrznych, które im to zagwarantują. Pomimo zmieniających się warunków w świecie gospodarczym, produkcja wciąż się rozwija, a co za tym idzie, usługi związane z magazynowaniem również. Jako wytwórcy obiektów magazynowych, jesteśmy naocznymi świadkami tego, jaki potencjał ma w sobie pomysł na dostarczanie firmom miejsca na magazynowanie ich towarów. Jeżeli rozważasz podjęcie decyzji o budowie własnych magazynów, koniecznie przeczytaj ten artykuł a być może firma Fourtech pomoże Ci w podjęciu właściwej decyzji.

Zasada numer jeden – przeanalizuj rynek i oceń swoje szanse.

Dla tych, którzy rozważają inwestycje budowy magazynu pod wynajem, najważniejsza jest analiza związana z obecnością przedsiębiorstw na lokalnym rynku oraz ich specyfika. To właśnie one mają być przyszłym odbiorcą naszych usług. Dlatego najważniejsze to zorientować się, czy istnieje zapotrzebowanie na usługi magazynowania oraz jakie warunki muszą być spełnione, aby towar był należycie przechowywany. Inne wymagania stawia przed nami  zabezpieczenie: maszyn lub  materiałów budowlanych typu kostka brukowa a inne wymogi dotyczą magazynowania żywności, materiałów płynnych czy elektroniki. Dla tych pierwszych wystarczyć mogą hale z blachy trapezowej i plandeki PCV. Bardzo ważnym aspektem podczas planu budowy magazynów pod wynajem jest ustalenie faktu, czy będą w nim pracować ludzie. Wtedy konieczne jest zapewnienie odpowiednich warunków sanitarnych i dbałość o wystarczającą temperaturę w pomieszczeniu. W tym wypadku możemy zdecydować się na poliuretanowe płyty warstwowe oraz termo dach z podwójną plandeką. Po więcej informacji na temat budowy hal magazynowych zapraszamy na naszą stronę internetową. https://www.fourtech.pl/pl/hale-namiotowe-stalowe/

Nie zapomnij o konkurencji – czyli analiza rynku ciąg dalszy.

Kolejnym punktem analizy jest sprawdzenie konkurencji tzn., czy istnieją już tego typu magazyny w bliskiej przestrzeni oraz ich ilość. Jeżeli okaże się, że na rynku jest już wystarczająca liczba hal magazynowych, a niektóre wciąż stoją puste, mimo iż spełniają wszelkie standardy przechowywania, może okazać się, że budowa kolejnych nie jest najlepszym pomysłem.

Twoje zasoby – Twój atut.

Upewnij się, że będziesz w stanie zagwarantować infrastrukturę dojazdową. Do magazynu umieszczonego w szczerym polu, bez możliwości dojazdu, ciężko będzie się dostać, a to może zdyskwalifikować Cię już na starcie. Lokalizacja terenu oraz sam fakt, że go posiadasz, jest jednym z najważniejszych czynników mówiącym o za lub przeciw podczas rozmów o tego rodzaju inwestycjach. Dysponowanie własną ziemią jest w tym wypadku bardzo dużym atutem. Nie musisz opłacać dzierżawy a w przypadku rozwoju Twojej inwestycji, bez problemu możesz przebudować magazyn na większy. Bądź czujny i uważnie obserwuj nie tylko to, co obecnie dzieje się na rynku, ale także szukaj informacji o nowych inwestycjach, które mają niebawem pojawić się w Twoim regionie. W biznesie należy być czujnym i pamiętać o zasadzie, że kto pierwszy ten lepszy.

Budowa magazynu pod wynajem – inwestować czy nie?

Jedną z najważniejszych kwestii podczas planowania budowy magazynu pod wynajem jest opracowanie budżetu. Koszt inwestycji zależy od kilku czynników:

  • Wielkości obiektu,
  • wyboru surowców,
  • zastosowanego podłoża oraz ocieplenia,
  • rodzaju zadaszenia,
  • przeznaczenia obiektu,
  • zastosowania specjalnych materiałów wykończeniowych np., do hal gdzie będą przechowywane materiały łatwopalne, środki chemiczne i niektóre rodzaje owoców.

Niewątpliwie jednak budowa hal namiotowych jest zdecydowanie tańszą inwestycją w porównaniu do obiektów typowo budowlanych. Oszczędzamy w tym przypadku nie tylko pieniądze, ale także czas. Na pytanie, czy warto inwestować w budowę magazynów pod wynajem, odpowiadamy, że tak. Dlaczego? Oto kilka powodów:

  • Stały dochód, który zapewnia płynność finansową,
  • potrzeba magazynowania towarów nawet podczas kryzysu gospodarczego daje poczucie bezpieczeństwa finansowego,
  • wysoka stopa zwrotu poniesionych kosztów podczas inwestowania. Jako wynajmujący  najczęściej nie ponosimy kosztów mediów, ogrzewania i innych dodatkowych opłat. Zostaje sam zysk za wynajem.
  • Szansa na posiadanie własnej nieruchomości, której użytkowanie możemy zmieniać w zależności od potrzeb rynku.

Nie można jednak zapominać o tym, że każda decyzja musi być podjęta na podstawie rzetelnej analizy rynku. Bez tego, scenariusz nieudanego zaangażowania kapitałowego jest bardzo realny. Firma Fourtech to najlepszy partner do  budowy magazynów pod wynajem. Posiadamy wieloletnie doświadczenie i tworzymy obiekty  szyte na miarę potrzeb każdego klienta.