Hala namiotowa całoroczna – pewne rozwiązania
Hala namiotowa całoroczna
Hale namiotowe ocieplane to praktyczne rozwiązanie dla organizujących prywatne przyjęcia oraz prowadzących różne działalności. W 4Tech specjalizujemy się w projektowaniu, produkcji i montażu takich obiektów jak namioty magazynowe całoroczne oraz hale namiotowe przemysłowe o profesjonalnie wykonanej konstrukcji. Gwarantujemy ich przygotowanie zgodnie z przepisami bezpieczeństwa oraz trwałości stawianych hal namiotowych. Zapewniamy różne rodzaje pokryć tekstylnych. Plandeka na hale namiotowe jest odporna na różne warunki atmosferyczne, a termoizolacyjne płyty warstwowe zapewniają ciepło nawet w mroźną zimę.
Hala namiotowa całoroczna to nowoczesny obiekt, który z powodzeniem zastępuje klasyczny, murowany budynek. Aby wcielić w życie plan założenia własnej firmy, powiększyć przestrzeń magazynową przy Twoim sklepie czy zakładzie, którym zarządzasz, a nawet stworzyć atrakcyjną salę bankietową, nie musisz tracić czasu i pieniędzy na kosztowne inwestycje. Poznaj bliżej proponowane przez 4Tech hale namiotowe całoroczne i przekonaj się, jak wielki potencjał w nich tkwi!
Nowoczesne hale namiotowe całoroczne – korzystnie dla Twojego biznesu
Hala namiotowa całoroczna znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle, rolnictwie, handlu i sektorze usług. Solidne, lekkie konstrukcje są znacznie tańsze na poziomie eksploatacji i inwestycji od swoich standardowych, murowanych konkurentów. Hale namiotowe całoroczne mogą pełnić funkcje magazynu, sali bankietowej, warsztatu, przestrzeni targowej, wystawienniczej i eventowej. Każda hala tworzona jest na indywidualne zamówienie. Nietypowe wymiary nie stanowią dla wykonawcy żadnego problemu. Każdy obiekt składa się z modułowych elementów, co daje możliwość dowolnego modyfikowania budynku w przyszłości. Utrzymujący się długimi miesiącami mróz czy gwałtowne opady nie muszą paraliżować funkcjonowania Twojej firmy czy oznaczać rezygnacji z ważnej imprezy, do której przygotowywałeś się miesiącami. Hale namiotowe całoroczne są skonstruowane w taki sposób, aby zapewniać znajdującym się wewnątrz osobom komfort niezależnie od zmiennych warunków atmosferycznych.
Jak zbudowana jest hala całoroczna?
Każda hala całoroczna składa się wyłącznie z wysokiej jakości, atestowanych materiałów. Hale namiotowe całoroczne podzielić możemy na dwa typy: zbudowane z aluminium oraz ze stali. Metalową konstrukcję wieńczy zadaszenie pokryte pojedynczą lub podwójną warstwą plandeki (termo-dach). Zdecydowanie większy komfort cieplny zapewnia drugie rozwiązanie. Termo-dach wykonany jest z tkaniny poliestrowej pokrytej obustronnie PVC. Niezbędnym elementem systemu jest pompa wtłaczająca powietrze oraz czujniki regulujące i utrzymujące odpowiednie ciśnienie wewnątrz dachu. Zaawansowany system niweluje efekt skraplania się pary wodnej oraz zapobiega zaleganiu śniegu zimą.
Hala namiotowa całoroczna z termodachem
Hala namiotowa całoroczna z plandeką PCV
Jak ogrzewany jest całoroczny namiot – hala magazynowa?
Jeżeli stawiany obiekt to namiot całoroczny użytkowany przez wszystkie miesiące w roku np. jako magazyn, należy zadbać o dobranie właściwej izolacji termicznej. Wytrzymała konstrukcja, która będzie odporna na trudne warunki atmosferyczne, takie jak wiatr, deszcz, śnieg i mróz musi być solidnie zabezpieczona. Namiot magazynowy całoroczny najczęściej stawiany jest z płyty warstwowej z rdzeniem z pianki poliuretanowej o grubości od 60 mm do nawet 120 mm. Dzięki temu już same ściany obiektu chronią jego wnętrze przed przenikaniem chłodu. Równie ważne jest dopasowanie izolacji termicznej dachu hali namiotowej ocieplanej. Konstrukcja takiego pokrycia zazwyczaj składa się z dachowych płyt warstwowych PW PIR. W zależności od potrzeb Klienta dobieramy rdzeń o grubości 60 mm, 80 mm, 120 mm lub 160 mm. Ich powierzchnia jest obustronnie ocynkowana oraz zabezpieczona m.in. przed ogniem oraz lokalnymi obciążeniami śniegiem i wiatrem zgodnie z wymaganiami norm bezpieczeństwa.
Czy namioty przemysłowe całoroczne wymagają pozwolenia na budowę?
Kwestię tego, czy namiot – hala uznaje się za budynek, regulują przepisy polskiego prawa budowlanego oraz Ustawy o podatkach i opłatach lokalnych. Dlatego że zwykła hala namiotowa nie jest na stałe związana z gruntem nie może być uznawana ani za budynek, ani za budowlę lub obiekt małej architektury. Wedle przepisów zaliczana jest raczej do tymczasowych obiektów budowlanych, które nie wymagają uzyskania pozwolenia na budowę, jeżeli będzie użytkowana krócej niż 180 dni. Wobec tego nie podlega też opłatom związanym z podatkiem od nieruchomości.
Inaczej wygląda sprawa z obiektem, który jest ulokowany na stałe. Namioty całoroczne użytkowane w jednym miejscu dłużej niż 180 dni wymagają uzyskania pozwolenia na budowę. Jeżeli postawisz namiot przemysłowy tylko na trzy miesiące w zimie, nie potrzebujesz zezwoleń, jeśli na dłużej – już tak. Możesz też zmienić lokalizację hali przed upływem 180 dni. Czasami wystarczy jej przesunięcie o kilka centymetrów, by pod względem prawnym uznano, że obiekt zmienił lokalizację na kolejne 180 dni.
Współpracuj z najlepszymi
Chcesz stworzyć plenerową przestrzeń eventową o niestandardowych wymiarach? Planujesz otwarcie swojego warsztatu i nie wiesz, jakie rozwiązania techniczne będą najkorzystniejsze? Nie mogłeś trafić lepiej. Firma 4Tech składa się z kadry wykwalifikowanych inżynierów i techników elastycznie reagujących na potrzeby danego inwestora. Dysponujemy nie tylko rozległą wiedzą, ale również parkiem zaawansowanych technologicznie maszyn. Wszystkie hale namiotowe całoroczne, które projektujemy i wznosimy, są dowodem na to, że niedrogo i szybko może oznaczać solidnie. Gwarantujemy, że razem znajdziemy optymalne rozwiązania, dzięki którym Twój biznes nabierze wiatru w żagle. Zapraszamy do kontaktu zarówno klientów indywidualnych, jak i firmy.
Galeria hal namiotowych całorocznych
Zapraszamy do obejrzenia naszych prac. Na zdjęciach poniżej można zobaczyć, jak prezentują się hale magazynowe całoroczne stworzone od podstaw przez firmę 4Tech.