podatek

Jak przystosować halę stalową na warsztat samochodowy

Znasz się na naprawie samochodów i sądzisz, że nadszedł już czas, abyś wreszcie otworzyć własny warsztat? W tym artykule dowiesz się, co zrobić, by twoje marzenie mogło się spełnić. Każdy plan bowiem, zanim zamieni się w prężnie działający biznes, musi być zbudowany na solidnych fundamentach i dobrze przemyślanych założeniach.

Najważniejsza jest lokalizacja

Odpowiednia lokalizacja twojego warsztatu samochodowego znacząco wpłynie na liczbę klientów. Należy wybrać miejsce, które będzie dobrze znane okolicznym mieszkańcom oraz będzie skomunikowane, tak aby pozostawiając swój samochód, potencjalny klient nie musiał martwić się o powrót do domu. Zastosowanie się do tej zasady sprawi, że każdy z łatwością trafi do twojego warsztatu i nie będzie szukał pomocy u konkurencji.

Hala stalowa z przeznaczeniem na warsztat samochodowy

Drugą kluczową kwestią dla osób planujących pracę we własnym warsztacie samochodowym jest budynek. Wiele osób boi się budowy warsztatu od zera i w związku z tym decyduje się na wynajmowanie gotowego obiektu. Wiąże się to jednak z comiesięcznymi opłatami za czynsz. W takiej sytuacji warto więc rozważyć postawienie hali stalowej, która z łatwością pomieści zarówno warsztat, jak i biuro, a także ewentualny magazyn bądź pomieszczenie socjalne dla pracowników.

Hale stalowe na warsztat samochodowy można dowolnie dostosować do potrzeb naszego biznesu. Dotyczy to zarówno kwestii wyglądu zewnętrznego, jak i urządzenia wnętrza. Budynek, w którym będziemy codziennie pracować, musi być przede wszystkim użyteczny i dobrze zaprojektowany. Musimy w nim wydzielić przestrzeń na warsztat, zaplanować dużą liczbę okien, które wpuszczą światło, a także pomyśleć o magazynie. Na halach stalowych nie należy oszczędzać, w codziennej intensywnej pracy bardzo szybko wyjdą bowiem wszelkie braki i niedociągnięcia. Firma, która stawia hale stalowe musi posiadać wieloletnie doświadczenie na rynku oraz doskonałą ekipę budowlaną. Tylko dzięki profesjonalnemu wykonawcy zyskamy pewność, że nasza inwestycja będzie spełniała najwyższe standardy, zostanie zrealizowana w ustalonym terminie oraz będzie zgodna z projektem. Wykonawca powinien zajmować się kompleksową budową hal, czyli oferować nie tylko montaż, ale także przygotowanie projektu, produkcję elementów, a także serwis powykonawczy.

Dlaczego hale stalowe?

Prawidłowo postawiona hala stalowa będzie nam niezawodnie służyła przez wiele długich lat. Wspominając o zaletach takiego obiektu na pierwszy plan wysuwa się krótki czas budowy. Profesjonalna firma, której zlecimy postawienie średniej hali stalowej na warsztat samochodowy, z reguły wywiązuje się z zadania już po zaledwie dwóch tygodniach. Ma to duże znaczenie, szczególnie jeżeli zależy nam na szybkim rozpoczęciu własnej działalności. Kolejną zaletą są koszty budowy oraz późniejszej eksploatacji takiego obiektu. Są one bowiem znacząco niższe niż w przypadku murowanego budynku. Rozpoczynając własny biznes, każda, nawet najmniejsza suma, ma znaczenie.

Ile kosztują hale stalowe?

Cena wyprodukowania oraz postawienia hali stalowej, w której mieścić będzie warsztat samochodowy zależy od wielu czynników: wielkości hali, wyposażenia, materiałów, z których wykonany zostanie dach i ściany, a także liczby bram wjazdowych. Ważną zaletą hali stalowej jest jej wysoka trwałość i wytrzymałość. Halę tworzą stalowe elementy konstrukcyjne, które dodatkowo wzmacnia się i zabezpiecza przed korozją, tak aby mieć pewność, że są najwyższej jakości. Takie rozwiązanie gwarantuje, że uszkodzenia mechaniczne oraz negatywne oddziaływanie czynników atmosferycznych zostało praktycznie wyeliminowane.

Płyty warstwowe – idealnie rozwiązanie dla twojego warsztatu

Dach i ściany hali najczęściej wykonuje się z płyt warstwowych lub blachy trapezowej. W celu uszczelnienia, płyty warstwowe można następnie wypełnić styropianem, pianką poliuretanową bądź wełną mineralną. Dużą popularnością wśród osób planujących otwarcie warsztatu samochodowego w hali stalowej cieszą się przede wszystkim płyty z pianką poliuretanową, ponieważ posiadają właściwości zarówno termoizolacyjne jak i ognioodporne. W przypadku wybuchu pożaru, dach wykonany z płyt warstwowych nie zawali się od razu po zetknięciu z ogniem. Da to dodatkowy czas osobom przebywającym w środku na opuszczenie budynku. Poza tym, prawidłowa termoizolacja płytami warstwowymi pozwoli na zmniejszenie kosztów ogrzewania i klimatyzacji bez narażania pracowników na pracę w zbyt niskiej temperaturze. Dodatkową zaletą płyt warstwowych jest również izolacja akustyczna, która do minimum zmniejsza hałas wydostający się na zewnątrz obiektu.

Hale stalowe już od lat są najczęściej wybieranym rozwiązaniem przez inwestorów otwierających warsztat samochodowy. Oferują bowiem nieskończoną liczbę możliwości dostosowania ich pod względem zarówno wymiarów, jak i wyposażenia. Dzięki temu, w każdej chwili można taką halę powiększyć. Co ciekawe, można ją także zdemontować i postawić w innej lokalizacji, zatem planując przeprowadzkę, nie jesteśmy narażeni na ponowny koszt postawienia nowej hali.