podatek

Planujesz rozszerzenie działalności i zastanawiasz się, co będzie lepsze: hala murowana czy namiotowa? Zapoznaj się z naszym wpisem i sprawdź, dlaczego warto rozważyć budowę hali namiotowej. Dowiedz się, jak przebiega proces produkcji hali, a także co możesz zyskać dzięki hali całorocznej bądź sezonowej. Zapraszamy do lektury!

Budowa hali – od projektu do montażu

Prace nad każdą realizacją traktujemy z powagą i wielką odpowiedzialnością, gdyż wiemy, że powierzając nam budowę hali dla Twojej działalności, ufasz, że otrzymasz obiekt spełniający nie tylko normy techniczne, ale także Twoje oczekiwania i wymagania.

Proces budowy hali dzielimy na 3 główne etapy:

  • projektowanie,
  • produkcję,
  • montaż.

Każdy z tych etapów wymaga pełnego zaangażowania oraz czasu. Szczególnie istotny jest tu etap projektowania – od niego w głównej mierze zależy finalny koszt budowy.

Produkcja pozwala przerodzić plany w rzeczywistość. Pomocny na tym etapie jest oczywiście nowoczesny park maszynowy, który nie dość, że skraca czas realizacji procesu, to dodatkowo podnosi poziom bezpieczeństwa w trakcie prac. Precyzja wykonania minimalizuje zaś ryzyko konieczności dokonywania korekt podczas montażu.

Ostatni etap – montaż – wieńczy dzieło. Po zakończeniu tej fazy Twoja hala jest gotowa do użytku. Całość przebiega szybciej, taniej i łatwiej niż w przypadku budowy tradycyjnego murowanego obiektu.

Projektowanie hali – jak przebiega?

Nie będziemy ukrywać, że etap projektowania należy do jednego z najważniejszych dla całego projektu budowy hali. Nasi fachowcy przygotowują wycenę w oparciu o dane uzyskane od inwestora – wielkość i przeznaczenie hali, zastosowane udogodnienia (media, ocieplenie, termoizolacja, akustyka, oświetlenie itp.), a także ilość i rodzaj stolarki drzwiowej oraz okiennej. W tym miejscu warto nadmienić, że naszą drugą gałęzią działalności jest produkcja stolarki aluminiowej oraz PCV – z pewnością dobierzemy coś skrojonego na miarę Twoich potrzeb.

Równie ważnym czynnikiem, który odgrywa kluczową rolę w procesie projektowania obiektu, jest lokalizacja oraz stan gruntu – jeśli przed budową hali będzie konieczna wycinka drzew oraz zbrojenie działki, ma to również wpływ na generowanie kosztów.

Na etapie projektu inwestor przedstawia swoją wizję oraz wymagania, natomiast my dokładamy wszelkich starań, aby plan przenieść z papieru do realiów. Spełniamy różne nietypowe oczekiwania, dopasowując rozwiązania do posiadanego budżetu oraz przeznaczenia obiektu. Podpowiadamy, które rozwiązania technologiczne pozwolą przedsiębiorcy w komfortowych warunkach prowadzić działalność, niezależnie od branży, w której działa.

Jak wygląda produkcja hali?

Gdy kwestie związane z projektem są doprecyzowane, przystępujemy do etapu drugiego – produkcji. Budowa hali produkcyjnej czy hali magazynowej wymaga, aby wszelkie użyte półfabrykaty oraz rozwiązania zapewniały przede wszystkim bezpieczeństwo dla osób, które na co dzień będą wykonywać pracę pod naszym zadaszeniem. Wszystkie łączenia muszą być precyzyjne, dokładne i wytrzymałe, a do tego wykazywać wysoką odporność na działanie różnych warunków atmosferycznych, w tym dużych obciążeń na skutek zalegającego zimą na zadaszeniach śniegu.

Wszystkie elementy konstrukcyjne wykorzystywane do budowy hali wykonujemy w naszym zakładzie produkcyjnym. Etap produkcji podlega częstym i licznym kontrolom, ponieważ chcemy mieć pewność, że wytwarzane półfabrykaty spełniają rygorystyczne normy techniczne i zapewnią bezpieczeństwo użytkownikom i pracownikom.

Budowa hali – montaż

Gdy etap produkcji dobiegnie końca, pozostaje montaż gotowych elementów konstrukcyjnych, tak aby projekt mógł zostać zrealizowany. Budowa hali powinna przebiegać według ścisłego planu – do tego potrzebni są fachowcy, a więc ludzie z doświadczeniem oraz posiadający niezbędne uprawnienia i aktualne badania. Nasi dostawcy są terminowi i rzetelni, nie musisz zatem obawiać się opóźnień w realizacji dostaw komponentów i elementów konstrukcyjnych.

Cały proces montażu musi przebiegać zgodnie z lokalnym prawem budowlanym. Słowo „lokalne” nie jest przypadkowe, bowiem nasza firma buduje hale nie tylko w Polsce, ale na terenie całej Unii Europejskiej, w Skandynawii, a także za naszą wschodnią granicą. Co ważne, nasza przeszkolona kadra porozumiewa się w danym języku – to wygodne i niezwykle przydatne rozwiązanie, które w trakcie realizacji projektu pozwoli uniknąć nieporozumień oraz skróci czas niezbędnych prac.

Koszty budowy hali

Zastanawiałeś się, ile kosztuje budowa hali? Na cenę ma wpływ wiele czynników, takich jak chociażby:

  • powierzchnia oraz wysokość obiektu,
  • przeznaczenie – hala całoroczna lub sezonowa,
  • elementy konstrukcyjne – hala stalowa bądź aluminiowa (albo namiotowa),
  • lokalizacja – położenie geograficzne, rodzaj podłoża, region, odległość od głównych węzłów komunikacyjnych, dostęp do mediów (przyłączenia),
  • zastosowane rozwiązania technologiczne oraz dodatkowe urządzenia,
  • liczba otworów (okien, drzwi, bram, ramp itp.),
  • zastosowane oświetlenie oraz ogrzewanie,
  • rodzaj poszycia,
  • termoizolacja oraz zabezpieczenia akustyczne.

Zawsze należy mieć na uwadze budżet na tzw. koszty przygotowawcze – związane są z przygotowaniem terenu do budowy oraz uzyskaniem wszelkich wymaganych pozwoleń na rozpoczęcie budowy.